Felnőtt tartalom!

Elmúltam 18 éves, belépek Még nem vagyok 18 éves
Ha felnőtt vagy, és szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot.

A belépéssel elfogadod a felnőtt tartalmakat közvetítő blogok megtekintési szabályait is.

Útjaink labirintusa

Szexuális zavar? Nekem soha…

2014. szeptember 04. 09:56 - Csaba Csukás

Úgy vélem, mindenki hallott már a szexuális zavarokról. Természetesen, ha egy asztaltársaság összeül, és szóba kerül a szex, akkor mindenki arról számol be, hogy csodálatos, fantasztikus, és soha senkinek nem volt még problémája vele. Ja, és minimum heti három-négy alkalommal van, mert ugye annyi kell az egészséges élethez.

Kisebb, meghittebb légkörben azért (főleg a nők esetében) előkerül, hogy talán mégsem annyira tökéletes minden, mint ahogyan azt mondták vagy sejtetni engedték. Így egy idő után, ha szóba kerül nagyobb társaságban, mert legkésőbb este 10 óra után szóba kerül, akkor bár mindenki nevet, néhányan mégis egyre kínosabban érzik magukat.

szexuális zavar.jpgA szexuális zavarokról általában nem szeret beszélni senki, de azért jó, ha tudjuk, hogy egy nagymintás felmérés szerint a férfiak 54%-át, a nők 68%-át fogja érinteni ez a probléma élete folyamán.

Aki szembesül valamilyen szexuális zavarral, természetes, hogy elsőre testi okot kutat a háttérben. Ez így helyes, és szükséges is. A helyzet azonban az, hogy legtöbbször nincs semmilyen szomatikus akadály.

Hogy ilyenkor mit lehet tenni? Én két utat látok általában.

Az első út:

Kétségbe esés és önmarcangolás – interneten utánanézni a problémának – vény nélkül kapható gyógynövények – vény nélkül kapható „csodaszerek”. Innen két ösvény ágazik le.

Az egyik ösvény, ha nincs lehetőség gyógyszeres kezelésre, akkor beletörődés vagy valamilyen segítő foglalkozású szakember (ideális esetben pszichológus) felkeresése.

A másik ösvény, ha a zavar lehetővé teszi, akkor gyógyszer (potencianövelő). A gyógyszeres kezelés azonban igen drága (nagyjából napi 1000 Forint), tehát előbb-utóbb ők is eljutnak a beletörődésig vagy a segítőig.

A második út:

Kétségbe esés és önmarcangolás – segítő szakember (ideális esetben pszichológus) felkeresése.

Nem tudom, ki melyik utat járja be, illetve hol tart rajta, de remélem, mielőbb eljut addig, hogy felkeressen egy hozzáértő pszichológust.

Csukás Csaba pszichológus

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://pszichologustoll.blog.hu/api/trackback/id/tr536667753

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása